Deň narcisov - „investícia“ do budúcnosti...

Autor: Jozef Marček | 15.4.2011 o 13:17 | Karma článku: 10,20 | Prečítané:  2152x

  Rakovina je na celom svete najvážnejším zdravotným problémom. Počet ľudí, postihnutých touto zákernou chorobou, stále rastie. Liga proti rakovine organizuje každý rok v apríli  finančnú zbierku, z ktorej potom zakupuje prístroje na včasnú diagnostiku rakoviny, stará sa o pacientov a ich rodiny.  

 

Počas rannej prechádzky na prednášku som si ani neuvedomoval že dnes je ten deň. Deň narcisov. Možno bolo ešte priskoro alebo ja som bol ešte mierne rozospatý. Počas tohto dňa  môžeme na ulici stretávať množstvo detí s krabicovými pokladničkami a veľkými žltými narcismi pripnutými na hrudi. Význam tejto zbierky som objasnil v úvode. Teraz možno trochu hlbšie zamyslenie sa. Pre mnohých bude nadpis zrejme poburujúci. Prečo som si vôbec dovolil nazvať tento deň ako možnosťou investovať do budúcnosti? Čierny humor? Irónia? Sarkazmus?

Veľa z nás chápe dnešný deň hlavne ako možnosť pomôcť druhým. Hodíme jedno alebo dve eurá do pokladničky, pripneme si  narcis na hruď a cítime že sme si splnil akúsi „občiansku povinnosť". Nevravím že to nie je správne ale pokiaľ pouvažujeme trochu racionálne hneď nám bude jasné že tento príspevok sa nám zrejme v budúcnosti dva krát vráti. Prečo? Tu je odpoveď.

Ako uvádzajú štatistiky (zhruba rok 2004) European Cancer Patient Coalition 1 z 3 Európanov počas života diagnostikujú Rakovinu a 1 zo 4 úmrtí v Európe je spôsobené Rakovinou. Pokiaľ stále niekto nechápe a dáva si otázku že čo to má spoločné s „investíciou" do budúcna pokúsim sa ešte bližšie vysvetliť. Znamená to, že pokiaľ dnes prispejeme hoc akou čiastkou v budúcnosti sa nám to určite vráti buď keď mi ochorieme ( nikomu neprajem aj keď štatistiky...) alebo keď sa rakovina vyskytne v rodine. Pokiaľ máte to šťastie a v rodine rakovinu nemáte určite každý z nás má známeho/ známu ktorý(á) s touto chorobou bojuje/bojoval. Nedávate peniaze do pokladničky len  aby ste podporili niekoho cudzieho ale poväčšine aj pre SAMÝCH SEBA, či už priamo alebo nepriamo.

Na Záver by som chcel zo srdca poďakovať všetkým ktorí rozumne investovali do „svojho" zdravia prostredníctvom zakúpenia narcisu. Pri dnešnom dni  zároveň spomínam aj na všetkých ktorí už nie sú medzi nami „zásluhou"  tejto choroby. Ondrej, Ferko, Veronika, Zuzka...a mnoho ďalších...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN nazvali cuciakom, teraz ho koalícia považuje za diktátora

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.

KOMENTÁRE

Premiér Fico mieri k jadru Únie. Ako sa k nemu prelúska?

Fico sa nenápadne začal dištancovať od susedov z V4.

SVET

Hlásna trúba brexitu kolabuje, Farageove výkriky už voličov nezaujímajú

Strane Ukip hrozí, že sa nedostane do parlamentu.


Už ste čítali?